fbpx

iconfinder square facebook 317727

Rollen

Cvičebné polohy

Čo je ROLLEN ?

DSC 0058

Masážny stroj ROLLEN využíva jednu z metód tradičnej čínskej medicíny. Terapeutická masáž je spomenutá aj v "Liečebnej knihe žltého cisára" z obdobia dynastie Quin a Han. Stimulačné účinky sa dostavujú pomocou masáže v oblastiach akupunktúrnych dráh. Vzájomným ovplyvňovaním a masážnym pohybom v dráhach dochádza k regenerácií prvkov Jin a Jang, regulácií toku krvi a regulácií funkcií vnútorných orgánov. Výsledkom je potom kladné ovplyvňovanie celkového stavu telesného aj duševného. Bezprostredným pôsobením na príslušnú oblasť vzniká účinok miestny - t.j. zlepšenie výživy kožných buniek a zlepšenie ich činnosti. Pokožka sa stáva pevnejšia a pružnejšia. Výrazne sa zlepšuje metabolizmus tukového tkaniva, dochádza k rýchlemu vyprázdňovaniu povrchových žíl, lymfatických ciev, zlepšuje sa látková výmena v oblasti kože, podkožia a svalov. Vyššie uvedený terapeutický efekt významne zasahuje a eliminuje faktory hrajúce významnú rolu v etiopatogenéze vzniku celulitídy: Behom ošetrenia dochádza rovnako k uvoľneniu blokov svalových skupín, zrastov, zmäkčeniu jaziev, spevneniu pokožky, redukcií objemu masírovanej partie a vymiznutiu celulitídy.

 

 

Prečo je cvičenie naozaj účinné ?

Počas masáže na Rollene, ktorá vždy nasleduje v smere k srdcu, sa odtok lymfatických tekutín zvyšuje. Pričom lymfatický systém nemá motor (srdce) ako krvný obeh preto ho aktivujeme pomocou pohybu svalstva, ktorý podporí vylučovanie škodlivých látok z tela. Naše obličky a pečeňový systém sa starajú o ďalší transport tým, že uvoľnením lymfatických uzlín a spriechodnením lymfatických ciev sa odpadové látky a toxíny postupne posúvajú až do hlavného lymfatického centra, ktoré sa nachádza v hrudnom koši. Tam sa lymfatický obeh spája s krvným obehom a lymfa prúdi z poškodených partií tela do krvného obehu. Krvou sa dostáva do pečene kde nastane recyklácia živiny, stavebné latky, vitamíny sa vracajú späť do krvného obehu a odpad spolu s toxickými látkami sa prostredníctvom ľadvín dostavajú močom von. Počas jednej cielenej masáži na Rollene sa koža na problematických miestach regeneruje. Výmena tkaniva v tukových bunkách sa strojnásobí, živina a živinové látky sa spália cestou tukových buniek, kde ešte zostávajú odpadové látky, ktoré privedením do lymfatického systému odstránime. Naša koža reaguje na tento proces "perlivo" s teplým pocitom. Úplný úspech má masáž v oblastiach brucha, stehien, sedacej oblasti a na bokoch.

 

Účinok sa zväčšuje dodržiavaním niektorých zásad:
- pitie dostatočného množstva tekutín
- zdravá výživa
- použitie kozmetických prípravkov na odstránenie celulitídy

 

Rollen massage napomáha:
- k odstráneniu celulitídy
- zmenšeniu objemu masírovaných partií
- spevneniu svalov a vypnutiu kože
- odbúravanie tukových vankúšikov
- uvoľneniu napätia svalov
- povzbudzuje látkovú výmenu
- tvaruje postavu

 

Odporúčania pre maximálne výsledky

Jedno cvičenie na prístroji Rollen trvá 35 minút . Pre odbúranie tukových vankúšikov, zmenšenie objemu potrebných partií. Pre tvarovanie postavy odporúčame kúru 10 masáží 2 až 3 krát týždenne a následnú udržiavaciu masáž jeden krát za jeden až dva týždne.

 

Kontraindikácie

 

Kontraindikácia čiastočná:
- tehotenstvo, menštruácia
- zápalové ochorenie hrubého čreva
- vredové choroby (žalúdka, dvanásťtorníka)
- astma
- ochorenia srdca
- štítna žľaza

 

Kontraindikácia celková:
- infekčné a horúčkovité stavy
- hemofilie
- akútny zápal žíl - trombózy
- hypertenzia
- zhubné nádory
- ťažké ochorenia ľadvín, pečene a srdca
- epilepsia

Newsletter

Zaregistrujte sa na bezplatný odber NEWSLETTER a získavajte e-mailom tie najnovšie informácie!
Kliknutím na tlačidlo "Prihlásiť sa" súhlasíte s odberom noviniek. Odber môžete kedykoľvek zrušiť cez link v pätke mailu.

Používame Mailchimp. Viac informácií o spracovaní osobných údajov.

Please wait

Navštívte nás

ŠTÚDIO STOP CELULITÍDE
Svätoplukova 4, (OD OLYMPIA), 080 01 Prešov
Tel.: 051-7721 558, Mobil: 0907 994 914

Otváracie hodiny
Pondelok - Piatok : 8:00 - 20:00

Piatok od 12:00 do 13:30 hod. ZATVORENÉ (SANITAČNÉ HODINY)

Sobota : 9:00 - 13:00